понеділок, 14 квітня 2025 р.

Творча діяльність

 

Після закінчення Київського музичного технікуму (1934)П. Муравський працював учителем музики в середній школі у м. Чорнобиль і керував дитячими хорами. У 1936 вступив на диригентсько – хоровий факультет Київської державної консерваторії, яку закінчив у 1941р. за кваліфікацією- диригент хору, викладач музичного училища.

В роки німецько-радянської війни навчався в Військово-морському училищі протиповітряної оборони в Ленінграді, керував хором училища в м. Енгельс (1941 – 1942) та полковим хором Північної Тихоокеанської флотилії ( 1942 – 1943).

У 1943р. Старший лейтенант Муравський організував Червонофлотський ансамбль пісні й танцю Північної Тихоокеанської флотилії та був його художнім керівником і головним диригентом до 1946р.

У 1946 р., у зв'язку з захворюванням, П. Муравського перевели на Чорноморський флот, а невдовзі демобілізували. Після демобілізації за рекомендацією своїх учителів Л. М. Ревуцького та Г. Г. Верьовки Павло Муравський очолив львівський, тоді ще обласний хор «Трембіта», який через п'ять років переріс у Державну академічну хорову капелу. Під керуванням Павла Муравського «Трембіта» досить швидко стала в ряд найкращих хорових колективів Радянського Союзу. Паралельно, у 1948—1955 роках викладав у Львівській консерваторії.

З 1964 по 1969 рік Павло Муравський — художній керівник і головний дириґент Державної заслуженої академічної хорової капели «Думка», в цей період одержав звання народного артиста УРСР.

Велику творчу перемогу здобув студентський хор під керівництвом Муравського на Міжнародному хоровому фестивалі в Канаді в 1993 році, виборовши перше місце серед 84 хорів з різних країн світу.

Видатний педагог виховав близько 1000 диригентів – хормейстерів, створивши в українській музичній культурі свою школу акапельного співу- Хорову школу Муравського.

Маестро Павло Муравський виконав і записав на платівки, касети і компакт-диски понад 1000 хорових творів різних авторів: 

    • Д. Бортнянського;
    • М. Березовського; 
    • А. Веделя; 
    • Г. Сковороди;
    • О. Кошиця;
    • С. Людкевича;
    • П. Чайковського;
    • Л. Бетховена; 
    • А. Моцарта;
    • Дж. Верді;
    • Г. Малера;

та багатьох інших українських та зарубіжних композиторів. 

У 1972 р. за рекомендацією Петра Шелеста маестро Муравський записав «Шедеври української музики» (Церковна музика), а також усі хорові твори Миколи Леонтовича до 100-річного ювілею композитора.

У 1994 році маестро виповнилося 80 років. Були проведені концерти в рідному селі артиста, а саме в Дмитрашківці, в Тульчині, де жив і працював видатний класик музичного мистецтва Микола Леонтович, та у Вінницькому музичному училищі ім.. М. Леонтовича. Адже саме твори Леонтовича, в акапельному виконанні на той час становили основу творчості Муравського.  

А  09.12.1994 року за рішенням виконкому Піщанської районної ради Піщанські дитячій музичній школі присвоєно ім’я Павла Івановича Муравського.

Немає коментарів:

Дописати коментар